آموزش رفتارشناسی DISC

پریسا موسائی؛ مدرس رفتار شناسی دیسک

کوچ پریسا موسائی
من پریسا موسائی هستم
مدرس رفتار شناسی DISC و برگزار کننده جلسات آزمون دیسک و تحلیل پاسخنامه DISC

هر فردی در زندگی خودش اهداف و ارزش‌هایی داره و با توجه به روحیاتش، برخی کارها براش ارزشمنده و از انجام دادن اونها لذت می‌بره. من، پس از سال‌ها مطالعه، تحقیق و خودشناسی، پِی بردم که بزرگ‌ترین ارزش و هدف زندگی من اینه که همنوعانم رو یاری کنم تا در زندگی به موفقیت‌های دلخواهشون برسند و یا مشکلاتشون رو از پیش رو بردارند. به لطف خدا این کار امروز شغل منه. برگزاری دوره‌های کوچینگ انفرادی و گروهی (لایف کوچینگ، کوچینگ فردی، سلف کوچینگ و …)، برگزاری جلسات مشاوره (مشاوره خانواده، مشاوره پیش از ازدواج، تربیت فرزند و …)، دایر کردن کلاس‌های آموزش رفتارشناسی DISC، همه و همه، تنها بهانه‌هایی هستند برای اینکه بتونم اهداف و ارزش‌های زندگیم رو دنبال کنم. امیدوارم بتونم شما رو هم یاری کنم تا به زندگی دلخواهتون که شایسته اون هستید برسید.

خدمات DISC
به روش‌های زیر میتونم کمکت کنم

آموزش رفتارشناسی دیسک

برگزاری کلاس‌های آموزش رفتارشناسی DISC به صورت آزاد و دوره‌های مخصوص شرکت‌ها

برگزاری آزمون DISC

برگزاری آزمون DISC به صورت گروهی و انفرادی با استانداردترین متدهای دنیا

تحلیل تست DISC

تحلیل نتایج و پاسخنامه تست دیسک برای افراد و گروه‌ها و ادارات و سازمان‌ها

رفتار شناسی DISC چیست؟

رفتارشناسی DISC ابزاری برای ارزیابی و سنجش صفات رفتاری و شخصیتی افراد است. رفتارشناسی دیسک رفتار و شخصیت‌های افراد را به 4 ویژگی اصلی تقسیم کرده و با تحلیل رفتار فرد، میزان این 4 ویژگی در شخصیت او را ارزیابی کرده و با جمع‌بندی و تحلیل، تیپ شخصیتی او را شناسایی می‌کند. رفتارشناسی دیسک بدون قضاوت و ارزش‌گذاری صفات رفتاری افراد، به دنبال فهم آن‌ها بوده و از این طریق به شناسایی شخصیت افراد و نحوه تعامل آن‌ها با محیط پیرامونشان می‌پردازد.

آزمون DISC چیست
وقت تغییر رسیده
برای من بنویس

فکر می‌کنی باید توی زندگیت تغییر ایجاد کنی، ولی نمی‌دو‌نی چطوری؟ هَمَش به خودت میگی یه جای کارِت میلَنگه، اما نمی‌دونی کجاش و چرا؟ دائماً با مشکلاتی تکراری روبرو هستی که نمی‌دونی چه جوری باید حَلشون کنی؟ با اطرافیانت و از اون بیشتر با خودت درگیری، ولی اصلاً دلیلش رو متوجه نمیشی؟ خلاصه اینکه می‌خواهی کاری بکنی، اما نمی‌دونی چه کاری؟ همین‌جا برای من بنویس که داستان چیه، حتماً با همدیگه براش یه راه‌حل پیدا می‌کنیم؛ ایمان داشته باش!

    درباره DISC و آزمون دیسک

    رفتار شناسی مدل DISC نزدیک به 100 سال پیش توسط پرفسور مارستن آمریکایی و با کتاب «احساسات مردم عادی» به جهان معرفی شد. این متد افراد را بر اساس 4 ویژگی شخصیتی، به 4 دسته تقسیم می‌کند. این ویژگی‌های شخصیتی «سلطه‌جو»، «تأثیرگذار»، «باثبات» و «وظیفه‌شناس» هستند. کلمه DISC به حروف اول معادل انگلیسی این 4 ویژگی شخصیتی ارجاع می‌دهد. همچنین برای این 4 ویژگی شخصیتی به ترتیب 4 رنگ قرمز، زرد، آبی و سبز تعلق‌گرفته است. این مدل شخصیت شناسی به‌سرعت مورد استقبال در جهان قرار گرفت تا اینکه از روی آن آزمون خودشناسی DISC طراحی گردید.آزمون‌های دیسک به شکلی طراحی می‌شوند که بتوانند مبنایی برای تشخیص هریک از 4 ویژگی رفتاری DISC باشند. نوع پرسش‌ها به‌گونه‌ای است که فرد را به سمتی می‌برد پاسخی را انتخاب کند که نشان‌دهنده غلبه یکی از 4 ویژگی شخصیتی بر 3 تای دیگر است.

    خواندنی‌ها