مشاوره روانشناسی

پریسا موسائی؛ مشاور خانواده، مشاور تربیت فرزند، مشاور ازدواج

کوچ پریسا موسائی
من پریسا موسائی هستم
کارشناس ارشد روانشناسی، مشاور خانواده

هر فردی در زندگی خودش اهداف و ارزش‌هایی داره و با توجه به روحیاتش، برخی کارها براش ارزشمنده و از انجام دادن اونها لذت می‌بره. من، پس از سال‌ها مطالعه، تحقیق و خودشناسی، پِی بردم که بزرگ‌ترین ارزش و هدف زندگی من اینه که همنوعانم رو یاری کنم تا در زندگی به موفقیت‌های دلخواهشون برسند و یا مشکلاتشون رو از پیش رو بردارند. به لطف خدا این کار امروز شغل منه. برگزاری دوره‌های کوچینگ انفرادی و گروهی (لایف کوچینگ، کوچینگ فردی، سلف کوچینگ و …)، برگزاری جلسات مشاوره (مشاوره خانواده، مشاوره پیش از ازدواج، تربیت فرزند و …)، دایر کردن کلاس‌های آموزش رفتارشناسی DISC، همه و همه، تنها بهانه‌هایی هستند برای اینکه بتونم اهداف و ارزش‌های زندگیم رو دنبال کنم. امیدوارم بتونم شما رو هم یاری کنم تا به زندگی دلخواهتون که شایسته اون هستید برسید.

خدمات مشاوره

به روش‌های زیر میتونم کمکت کنم
مشاوره ازدواج
مشاوره ازدواج با عنوان اصلی «مشاوره پیش از ازدواج» (Premarital Counseling)، نوعی از انواع مشاوره روانشناسی است که زوجین را آماده ازدواج و آغاز زندگی زناشویی می‌کند. مشاوره ازدواج به زوجین کمک می‌کند تا مطمئن شوند رابطه آن‌ها به‌قدری مستحکم و سالم است که بتواند ضمانت یک زندگی پایدار و رضایتمندانِ را برای آن‌ها فراهم کند.
مشاوره زوجین
مشاوره زوجین، با عنوان رسمی زوج‌درمانی (Couples therapy)، یکی از کاربردی‌ترین انواع مشاوره است. مشاوره زوجین تلاش می‌کند تا رابطه احساسی بین دو طرف را تقویت کرده و مشکلات بین دو نفر را حل‌وفصل کند؛ این مشکلات می‌تواند در گستره‌ای از رفتار متقابل تا رابطه جنسی وجود داشته باشد.
مشاوره خانواده
مشاوره خانواده (family counselling) یکی از اصلی‌ترین شاخه‌های مشاوره روانشناسی است. در بسیاری از منابع مشاوره ازدواج، مشاوره زوجین و مشاوره کودکان را هم جزوی از مشاوره خانواده می‌دانند. مشاوره خانواده همان‌طور که از نام آن پیداست، برای حل مشکلات درونی خانواده و ارتقای سلامت روان آن کاربرد دارد.
مشاوره کودکان
مشاوره کودکان (Child Counseling)برای حل مشکلات کودکان و نوجوانان است. کودکان و نوجوانان معمولاً به‌اندازه بزرگ‌سالان قادر به بیان و بروز آنچه در درون آن‌ها می‌گذرد نیستند و این ممکن است کار را برای آن‌ها و برای والدینشان سخت کند. مشاوره کودکان فضایی را برای کودکان و نوجوانان فراهم می‌کند تا بتوانند به‌راحتی درباره احساسات، ترس‌ها، اضطراب‌ها و مشکلاتشان صحبت کنند.
مشاوره سلامت روان
مشاوره سلامت روان (Mental health counseling) نوعی از انواع مشاوره روانشناسی است که مخصوص درمان مشکلات سلامت روان افراد بوده و در حقیقت بخش بزرگی از کار مشاوران روانشناسی را تشکیل می‌دهد. این نوع مشاوره به افراد کمک می‌کند تا به مشکلات روانی خود فائق آمده و سلامت روان خود را بازیابی کنند.
وقت تغییر رسیده
برای من بنویس

فکر می‌کنی باید توی زندگیت تغییر ایجاد کنی، ولی نمی‌دو‌نی چطوری؟ هَمَش به خودت میگی یه جای کارِت میلَنگه، اما نمی‌دونی کجاش و چرا؟ دائماً با مشکلاتی تکراری روبرو هستی که نمی‌دونی چه جوری باید حَلشون کنی؟ با اطرافیانت و از اون بیشتر با خودت درگیری، ولی اصلاً دلیلش رو متوجه نمیشی؟ خلاصه اینکه می‌خواهی کاری بکنی، اما نمی‌دونی چه کاری؟ همین‌جا برای من بنویس که داستان چیه، حتماً با همدیگه براش یه راه‌حل پیدا می‌کنیم؛ ایمان داشته باش!

    آیا ما نیاز به مشاوره روانشناسی داریم

    بسیاری از ما تعریف نادرستی از مشاوره روانشناسی در سر داریم و فکر می‌کنیم مشاوره برای افرادی است که با مشکلات روانی حادی دست‌وپنجه نرم می‌کنند. اگر نگاهی گذرا به زندگی خود کنیم و احساس کنیم که مشکلاتی با خود و یا نزدیکان خود داریم که از حل آن‌ها عاجزیم، نیاز به مشاوره داریم. یکی از رایج‌ترین این مشکلات، ایجاد مشکل در روابط با همسر است. یکی دیگر از آن‌ها مشکل با سوء رفتارهای فرزندان است. مشکلاتی مانند احساس تنهایی، عدم انگیزه کافی برای زندگی، احساس غم و اندوه مستمر، احساس ترس از آینده، استرس مداوم و سوءظن نسبت به اطرافیان از دیگر مشکلات رایجی است که بهترین راه‌حل آن‌ها مراجعه به مشاوره است. 

    خواندنی‌ها