کوچینگ پریسا موسائی

لایف کوچینگ | کوچینگ فردی | سلف کوچینگ

کوچ پریسا موسائی
من پریسا موسائی هستم
کوچ حرفه‌ای ICI، کوچ ICF، برگزارکننده دوره‌های گروهی و انفرادی لایف کوچینگ، سلف کوچینگ و کوچینگ رشد فردی

هر فردی در زندگی خودش اهداف و ارزش‌هایی داره و با توجه به روحیاتش، برخی کارها براش ارزشمنده و از انجام دادن اونها لذت می‌بره. من، پس از سال‌ها مطالعه، تحقیق و خودشناسی، پِی بردم که بزرگ‌ترین ارزش و هدف زندگی من اینه که همنوعانم رو یاری کنم تا در زندگی به موفقیت‌های دلخواهشون برسند و یا مشکلاتشون رو از پیش رو بردارند. به لطف خدا این کار امروز شغل منه. برگزاری دوره‌های کوچینگ انفرادی و گروهی (لایف کوچینگ، کوچینگ فردی، سلف کوچینگ و …)، برگزاری جلسات مشاوره (مشاوره خانواده، مشاوره پیش از ازدواج، تربیت فرزند و …)، دایر کردن کلاس‌های آموزش رفتارشناسی DISC، همه و همه، تنها بهانه‌هایی هستند برای اینکه بتونم اهداف و ارزش‌های زندگیم رو دنبال کنم. امیدوارم بتونم شما رو هم یاری کنم تا به زندگی دلخواهتون که شایسته اون هستید برسید.

خدمات کوچینگ

به روش‌های زیر میتونم کمکت کنم

لایف کوچینگ

لایف کوچینگ فرایندی روان‌شناسانه و گفت‌وگومحور است که در آن مراجعه‌کننده با راهنمایی و کمک لایف کوچ، خود را از «آنچه هست» به «آنچه می‌خواهد باشد» تبدیل می‌کند. کوچینگ زندگی به فرد کمک می‌کند تا اهداف زندگی خود را شناسایی کرده و بهترین راه‌حل برای دستیابی به آن‌ها را کشف کند. به زبانی دیگر لایف کوچینگ کمک می‌کند تا افراد به حداکثر توانایی و شکوفایی استعدادهای خود دست‌یافته و در مسیر درست قرار بگیرند.

کوچینگ فردی

کوچینگ فردی که با نام‌هایی مانند کوچینگ رشد فردی، کوچینگ توسعه فردی و کوچینگ تحول فردی نیز شناخته می‌شود، در فرد خودآگاهی و خودباوری ایجاد کرده و از دل این خودآگاهی و خودباوری فرد می‌تواند زندگی خود را متحول کرده و خود را ازآنچه هست به آنچه می‌خواهد باشد تبدیل کند.کوچینگ رشد فردی به فرد کمک می‌کند تا بتواند تصمیمات بزرگی برای خود گرفته و هر جنبه از شخصیت خویش را متحول کرده و تغییر دهد.

سلف کوچینگ

سلف کوچینگ توانایی مدیریت و هدایت خویشتن برای حل مشکلات، رسیدن به اهداف، شناسایی استعدادها و به حداکثر رساندن قابلیت‌ها و فراهم آوردن فضایی برای رشد شخصی است. سلف کوچینگ توانایی دیدن خویشتن از بالا و رسیدن به خودآگاهی و خودشناسی است. سلف کوچینگ یعنی به درجه‌ای از شناخت از خویش برسید که بتوانید تشخیص دهید که بهترین برای شما چیست و چگونه می‌توان به آن دست‌یافت. به زبان ساده، سلف کوچینگ توانایی ایجاد تغییرات بزرگ و مثبت در خویشتن، بدون نیاز به فرد دیگر است.
وقت تغییر رسیده
برای من بنویس

فکر می‌کنی باید توی زندگیت تغییر ایجاد کنی، ولی نمی‌دو‌نی چطوری؟ هَمَش به خودت میگی یه جای کارِت میلَنگه، اما نمی‌دونی کجاش و چرا؟ دائماً با مشکلاتی تکراری روبرو هستی که نمی‌دونی چه جوری باید حَلشون کنی؟ با اطرافیانت و از اون بیشتر با خودت درگیری، ولی اصلاً دلیلش رو متوجه نمیشی؟ خلاصه اینکه می‌خواهی کاری بکنی، اما نمی‌دونی چه کاری؟ همین‌جا برای من بنویس که داستان چیه، حتماً با همدیگه براش یه راه‌حل پیدا می‌کنیم؛ ایمان داشته باش!

    کوچینگ چیست؟

    یکی از سرشناس‌ترین افراد تاریخ کوچینگ، «تیموتی گالووی» نویسنده کتاب «بازی درونی تنیس» است که شاید بتوان او را مهم‌ترین فرد در شکل‌گیری این متد عنوان کرد. تیموتی گالووی در تعریف کوچینگ می‌گوید: «کوچینگ به‌جای اینکه به افراد آموزش دهد، به آن‌ها کمک می‌کند تا خود یاد بگیرند». ترجمه روان این جمله مصداق ضرب‌المثل معروفی است که می‌گوید «اگر می‌خواهید کسی را یک وعده سیر کنید به او ماهی بدهید؛ اما اگر می‌خواهید او را تا آخر عمر سیر کنید به او ماهیگیری یاد دهید». به بیان عَمَلی‌تر، کوچینگ فرایندی میان کوچ و فرد مراجعه‌کننده است که در طی آن کوچ با پرسیدن سؤالاتی هدفمند از مراجعه‌کننده، او را وارد چالشی می‌کند که از دل آن سردرگمی‌های او از بین رفته و با روشن شدن اهداف خود، به کمک کوچ و با تکیه بر استعدادهای خود راه‌هایی برای رسیدن به آن‌ها پیدا می‌کند.

    خواندنی‌ها