سلف کوچینگ پریسا موسائی

سلف کوچینگ (Self Coaching) و آموزش سلف کوچینگ

کوچ پریسا موسائی
من پریسا موسائی هستم
کوچ حرفه‌ای ICI، کوچ ICF، برگزارکننده دوره‌های گروهی و انفرادی سلف کوچینگ و کلاسهای آموزش سلف کوچینگ

هر فردی در زندگی خودش اهداف و ارزش‌هایی داره و با توجه به روحیاتش، برخی کارها براش ارزشمنده و از انجام دادن اونها لذت می‌بره. من، پس از سال‌ها مطالعه، تحقیق و خودشناسی، پِی بردم که بزرگ‌ترین ارزش و هدف زندگی من اینه که همنوعانم رو یاری کنم تا در زندگی به موفقیت‌های دلخواهشون برسند و یا مشکلاتشون رو از پیش رو بردارند. به لطف خدا این کار امروز شغل منه. برگزاری دوره‌های کوچینگ انفرادی و گروهی (لایف کوچینگ، کوچینگ فردی، سلف کوچینگ و …)، برگزاری جلسات مشاوره (مشاوره خانواده، مشاوره پیش از ازدواج، تربیت فرزند و …)، دایر کردن کلاس‌های آموزش رفتارشناسی DISC، همه و همه، تنها بهانه‌هایی هستند برای اینکه بتونم اهداف و ارزش‌های زندگیم رو دنبال کنم. امیدوارم بتونم شما رو هم یاری کنم تا به زندگی دلخواهتون که شایسته اون هستید برسید.

سلف کوچینگ چیست؟

سلف کوچینگ توانایی مدیریت و هدایت خویشتن برای حل مشکلات، رسیدن به اهداف، شناسایی استعدادها و به حداکثر رساندن قابلیت‌ها و فراهم آوردن فضایی برای رشد شخصی است. سلف کوچینگ توانایی دیدن خویشتن از بالا و رسیدن به خودآگاهی و خودشناسی است. سلف کوچینگ یعنی به درجه‌ای از شناخت از خویش برسید که بتوانید تشخیص دهید که بهترین برای شما چیست و چگونه می‌توان به آن دست‌یافت.

کلاس سلف کوچینگ

دستاوردهای دوره سلف کوچینگ

 • باعث می‌شود تا به‌طور کامل مسئولیت چالش‌ها و مشکلاتتان را بر عهده بگیرید
 • خلاقیت و توانایی حل مشکل را در شما افزایش می‌دهد
 • شما را آماده روبرویی با هر مشکل و مانعی در هرلحظه می‌کند
 • مثل داشتن یک کوچ رایگان و دائمی در کنار خود است
 • شناخت شما نسبت به نقاط ضعف و قوتتان را افزایش می‌دهد
 • انگیزه‌های شما را به شکلی مضاعف افزایش می‌دهد
 • به میزان زیادی شما را توانمند کرده و اعتمادبه‌نفس را در شما افزایش می‌دهد
 • سریع‌ترین نوع کوچینگ است و در لحظه در اختیار شما است
وقت تغییر رسیده
برای من بنویس

فکر می‌کنی باید توی زندگیت تغییر ایجاد کنی، ولی نمی‌دو‌نی چطوری؟ هَمَش به خودت میگی یه جای کارِت میلَنگه، اما نمی‌دونی کجاش و چرا؟ دائماً با مشکلاتی تکراری روبرو هستی که نمی‌دونی چه جوری باید حَلشون کنی؟ با اطرافیانت و از اون بیشتر با خودت درگیری، ولی اصلاً دلیلش رو متوجه نمیشی؟ خلاصه اینکه می‌خواهی کاری بکنی، اما نمی‌دونی چه کاری؟ همین‌جا برای من بنویس که داستان چیه، حتماً با همدیگه براش یه راه‌حل پیدا می‌کنیم؛ ایمان داشته باش!

  دوره سلف کوچینگ چگونه برگزار می‌شود

  دوره سلف کوچینگ، دوره‌هایی غالباً گروهی است که مراحل اولیه آن همچون دوره‌های لایف کوچینگ است. در این جلسات فرد با قرار گرفتن در یک چالش فکری، به خودشناسی و خودآگاهی می‌رسد. سپس اهداف شخصی خود را شناسایی و راه‌های رسیدن به آن‌ها و راه‌های شکوفا کردن هرچه بیشتر استعدادهای خود را میابد. پس از گذراندن دوره کوچینگ است که افراد با تکنیک‌های سلف کوچینگ آشنا می‌شوند و یاد می‌گیرند که چگونه می‌توانند خود را در شرایط مختلف کوچ کنند.

  خواندنی‌ها