کوچینگ فردی پریسا موسائی

کوچینگ توسعه فردی و کوچینگ شخصی

کوچ پریسا موسائی
من پریسا موسائی هستم
کوچ ICI، کوچ ICF، برگزارکننده دوره‌های کوچینگ فردی

هر فردی در زندگی خودش اهداف و ارزش‌هایی داره و با توجه به روحیاتش، برخی کارها براش ارزشمنده و از انجام دادن اونها لذت می‌بره. من، پس از سال‌ها مطالعه، تحقیق و خودشناسی، پِی بردم که بزرگ‌ترین ارزش و هدف زندگی من اینه که همنوعانم رو یاری کنم تا در زندگی به موفقیت‌های دلخواهشون برسند و یا مشکلاتشون رو از پیش رو بردارند. به لطف خدا این کار امروز شغل منه. برگزاری دوره‌های کوچینگ انفرادی و گروهی (لایف کوچینگ، کوچینگ فردی، سلف کوچینگ و …)، برگزاری جلسات مشاوره (مشاوره خانواده، مشاوره پیش از ازدواج، تربیت فرزند و …)، دایر کردن کلاس‌های آموزش رفتارشناسی DISC، همه و همه، تنها بهانه‌هایی هستند برای اینکه بتونم اهداف و ارزش‌های زندگیم رو دنبال کنم. امیدوارم بتونم شما رو هم یاری کنم تا به زندگی دلخواهتون که شایسته اون هستید برسید.

کوچینگ فردی چیست؟

کوچینگ فردی که با نام‌هایی مانند کوچینگ رشد فردی، کوچینگ توسعه فردی و کوچینگ شخصی نیز شناخته می‌شود، متدی گفت‌وگومحور بر پایه علوم روانشناسی است که هدف آن کمک به توانمندسازی افراد و یاری آنان برای شکوفایی استعدادها، به حداکثر رساندن توانایی‌ها و شناسایی و نیل به اهدافشان است.
کوچینگ فردی چیست

دستاوردهای دوره کوچینگ توسعه فردی

 • رهایی از سردرگمی‌های شخصی
 • بالا رفتن اعتمادبه‌نفس و احیای عزت‌نفس
 • رهایی از گذشته و امیدوار شدن به آینده روشن
 • رسیدن به تفکر مثبت نسبت به خود و شرایط پیرامون
 • رسیدن به خودآگاهی
 • شناخت دقیق اهداف فردی
 • شناخت راه‌حل مشکلات و موانع
 • شناخت و شکوفایی حداکثری استعدادها
وقت تغییر رسیده
برای من بنویس

فکر می‌کنی باید توی زندگیت تغییر ایجاد کنی، ولی نمی‌دو‌نی چطوری؟ هَمَش به خودت میگی یه جای کارِت میلَنگه، اما نمی‌دونی کجاش و چرا؟ دائماً با مشکلاتی تکراری روبرو هستی که نمی‌دونی چه جوری باید حَلشون کنی؟ با اطرافیانت و از اون بیشتر با خودت درگیری، ولی اصلاً دلیلش رو متوجه نمیشی؟ خلاصه اینکه می‌خواهی کاری بکنی، اما نمی‌دونی چه کاری؟ همین‌جا برای من بنویس که داستان چیه، حتماً با همدیگه براش یه راه‌حل پیدا می‌کنیم؛ ایمان داشته باش!

  جلسات کوچینگ فردی چگونه برگزار می‌شود؟

  جلسات کوچینگ فردی با حضور کوچ شخصی و مراجعه‌کننده در فضایی خصوصی، صمیمی و آرام برگزار می‌شود. کوچ و مراجعه‌کننده رو در روی یک دیگر نشسته و گفت‌وگوی میان آن‌ها آغاز می‌شود. پس‌ازاینکه مراجعه‌کننده از دلایل خود برای مراجعه به کوچینگ شخصی صحبت کرد، مربی تحول فردی فرایند کوچینگ را آغاز می‌کند. پایه و اساس کوچینگ فردی بر سؤالاتی است که مربی توسعه فردی از مراجعه‌کننده می‌پرسد. این سؤالات در حین گفت‌وگو، فرد را وارد چالشی عمیق می‌کند که این چالش درنهایت منجر به خودآگاهی در فرد و پدیدار شدن گوهر وجودی او می‌شود.

  حیلت رها کن عاشقا، دیوانه شو، دیوانه شو/ وندر دل آتش درآ، پروانه شو، پروانه شو

  خواندنی‌ها